CepFonX@outlook.com

CepFonX Türkiye Teknolojik Yardım Platformu

Bizi takip edin & Yenilikleri Kaçırmayın!

26 Ağustos 2016 Cuma

Android Nougat 7.0 Süper Özellik Kaldırılabilir,Değişebilir Tuşlar!

Android Nougat'ta Bilinmeyen Özellik!


Android 7.0 Nougat'ta gizlenmiş olarak bulunan bazı kodlar, Google'ın işletim sisteminin bu en yeni sürümüne dair, henüz ortaya çıkmayan bazı detayların da ortaya çıkmasını sağladı. 
Android Police'te yer alan rapora göre gizli konfigürasyon ara yüzündeki ayarlarlarla, navigasyon çubuğundaki standart tuşların hepsi kaldırılabilir ve yeni tuşlar da istediğiniz yere taşınabilir.
Seçenekler arasında ise bir pano (clipboard), boşluk (space bar), menü/klavye değiştiricisi boşluk tuşu ve anahtar kodu olarak atanabilen bir tuş yer alıyor.
Görsellerden de anlaşılabileceği üzere kullanıcılar bu tuşları navigasyon çubuğunda istedikleri yerlere konumlandırabiliyor ve dilediklerini de çıkartabiliyor. Diğer yandan bu özelliklerin Google'ın Nougat'ın gelecekteki sürümleri ya da yalnızca belirli Android cihazlar için planladığı detaylar olma ihtimali de var.
Söz konusu özellik Android'in çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmasını sağlaması açısında oldukça dikkat çekici.
1 yorum:
Write yorum

Web sitemiz kişilik haklarına saygılı olmayı hedef edinmiştir.Sitemizde yazacağınız tüm yorumların sorumluluğunun yalnızca size ait olduğu kabul etmiş sayılırsınız. Küfür,argo,aşağılayıcı ve siyaset gibi kargaşaya neden olucak tüm yazılar yasaktır. Yorum yaptığınızda bunları kabullenmiş sayılırsınız.

CepFonX için yardımcı olun! Bizi Sosyal Medyada Paylaşın
Yazılarımızdan Hemen Haberdar Olun!